Dlaczego Jacek Kucaba jest złym Prezesem?

Dlaczego Jacek Kucaba jest złym Prezesem?

Rozmowa z członkiem ZPAP, Delegatem na WZD ZPAP. Skłaniający się przeciwko kandydaturze Jacka Kucaby na Prezesa ZPAP z powodu ogólnej złej oceny tego kandydata rozpowszechnianej wśród większości delegatów.

Pytanie: Czy będziesz głosował na Jacka Kucabę w najbliższych wyborach ZPAP?

Odpowiedź: Nie, to zły Prezes. Problem jest co prawda z innym dobrym kandydatem, ale mam nadzieję, że taki się „objawi” w trakcie WZD.

P2: Jest zbyt słabym Prezesem, nie potrafi kierować zespołem ludzkim, ludzie go nie słuchają?

O2: Raczej przeciwnie, zarzuca się mu często, że jest zbyt silny i pewny siebie. (śmiech)

P3: Jest osobą rozrzutną, trwoni związkowe pieniądze?

O3: Odwrotnie, członkowie jego zarządu skarżą się, że jest zbyt oszczędny, wręcz skąpy.

P4: Jest słabym artystą, to wstyd, że człowiek który nie działa na polu sztuki jest prezesem największego polskiego stowarzyszenia artystów?

O4: Nie, tak nie jest. Jest działającym artystą rzeźbiarzem. Jego monumentalne formy rzeźbiarskie, zostały zrealizowane w wielu miastach Polski m.in. w Tarnowie, Dębicy, Sopocie, Muszynie, Nowym Sączu czy Bydgoszczy.

P5: Nic nie robi dla związku, chce przeczekać swoją kadencję będąc prezesem dla prestiżu?

O5: W swojej kadencji zrobił wiele wystaw ogólnopolskich artystów w Polsce i za granicą. Na 100 lecie wystawił 100 artystów w Parlamencie Europejskim w Brukseli w roku Polskiej Prezydencji itd. W sumie w swojej kadencji zrobił kilkanaście interesujących wystaw.

P6: Nie ma odpowiedniego tytułu naukowego, nie ma legitymacji do szefowania ludźmi którzy są często pracownikami naukowymi poważnych i prestiżowych uczelni w Polsce?

O6: Ma tytuł naukowy doktora (ASP Kraków 2004), jest pracownikiem ASP w Krakowie. W 2012 został powołany na stanowisko Dyrektora Instytutu Sztuki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie.

P7: Za mało działa na zewnątrz ZPAP, brakuje mu inicjatyw medialnych? Zamyka się w sprawach wewnątrzzwiązkowych zamiast działać w przestrzeni medialnej?

O7: To raczej także nie o to chodzi. Powołał pismo ARTTAK-Sztuki Piękne, które są bardzo dobrze przyjęte przez rynek (dostępne w EMPiK-ach na terenie całego kraju), organizuje konferencje naukowe w których uczestniczą osoby działające w przestrzeni mediów publicznych i prywatnych, znani naukowcy itd.

P8: O co zatem tak naprawdę chodzi, co jest nie tak z tym Prezesem?

O8: ????? Tak sądzę jak większość!

A WYJAŚNIENIE 

JEST BANALNIE PROSTE:

Prawdziwy powód jest tak na prawdę tylko jeden. Prezes Jacek Kucaba dokonał zamachu na status quo kilku ważnych osób w ZPAP, chcąc postawić pytanie na Statutowym NWZD który odbywał się w styczniu 2014 roku w Warszawie: czy kadencja Prezesów w Okręgach ZPAP powinna być ograniczona do maksymalnie dwóch wzorem Prezesa ZPAP. Takie oczekiwania płynęły od dawna od szeregowych członków ZPAP, którzy jednak przez wiele lat nie byli dopuszczani do głosu. Ale takiego pytania nie należało zadawać, bo jest to myślozbrodnia związkowa. Ktoś kto ośmielił się poddać pod dyskusję taki wariant jest wrogiem śmiertelnym – powinien zostać przykładnie ukarany, aby nikomu więcej do głowy nie przychodziły takie pomysły nawet w gorączce. 

To właśnie pytanie – o ograniczenie kadencji – tak naprawdę stało się prawdziwą przyczyną:

1. ataku na Jacka Kucabę

2. bojkotu NWZD dotyczącego zmian statutowych

3. Niedopuszczenia do głosu Przewodniczącego Komisji Statutowej Ryszarda Stryjeckiego i Prezesa Jacka Kucaby

4. Zmiany całego składu komisji statutowej

Co jest zrozumiałe same przez się w propozycjach zmian Statutowych nie ma śladu po myślozbrodni czyli: ograniczania kadencji prezesów w okręgach. 

Teraz skoro już wszyscy wiecie dlaczego Prezes Jacek Kucaba jest zły, możecie spokojnie zagłosować, zgodnie ze swoją wolą i wiedzą.

Do-zo-ba-cze-nia – na WZD ZPAP! 

Konserwator ZPAP

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *