Związek Polskich Artystów Plastyków

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Witaj na stronie startowej

WINOBRANIE 2015

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Okręg Zielonogórski ZPAP zaprasza do wzięcia udziału w konkursie!

Dokumenty do pobrania:
REGULAMIN
OŚWIADCZENIE
KARTA ZGŁOSZENIA

Last Updated on Monday, 22 June 2015 10:10
 

XIII Konkurs Graficzny im. Józefa Gielniaka

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Szanowni Państwo,

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze ogłasza XIII Konkurs Graficzny im. Józefa Gielniaka. Z radością kontynuujemy wieloletnią tradycję organizacji międzynarodowego konkursu druku wypukłego. Ponownie pragniemy przypomnieć wirtuoza linorytu tworzącego w sanatorium „Bukowiec” w Kowarach i zaprosić współczesnych grafików do skonfrontowania swoich osiągnięć i udziału w wystawie prac wybranych przy Jury.

W załącznik znajduje się regulamin konkursu, ponadto wszelkie informacje niezbędne do zgłoszenia prac artyści znajdą na stronie internetowej Muzeum Karkonoskiego poświęconej Konkursowi:

http://www.muzeumkarkonoskie.pl/index.php?page=xii-konkurs-graficzny-im-jozefa-gielniak

 

Będziemy bardzo wdzięczni za przekazanie/udostępnienie informacji wszystkim zainteresowanym twórcom.

 

Jerzy Puciata (1933-2014) -WYSTAWA

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Jerzy Puciata (1933-2014)

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy – Spichrze nad Brdą,
ul. Grodzka 7-11

otwarcie: 20 czerwca 2015, godz. 18.00 w ramach Bydgoskiej Nocy Muzealnej

wystawa czynna do: 27 września 2015 r.

Zapraszamy na prezentację spuścizny artystycznej i biograficznej zmarłego w ubiegłym roku artysty, która zgodnie z jego wolą została częściowo zakupiona, a częściowo przekazana w darze przez rodzinę malarza do Muzeum.

Jerzy Puciata kształcił się w pracowniach Tymona Niesiołowskiego i Stanisława Borysowskiego na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studia ukończył w 1958 r. i rok później zamieszkał w Bydgoszczy. Zajmował się malarstwem sztalugowym i monumentalnym, grafiką użytkową, wystawiennictwem, współpracował z biurami projektowymi. Był aktywnym działaczem społecznym i animatorem życia kulturalnego. W 1958 r. wstąpił do Związku Polskich Artystów Plastyków – w latach 1963-1966 był sekretarzem Zarządu Okręgu Bydgoskiego, 1967-1975 i 1979-1980 prezesem Zarządu OB ZPAP, a w 1980 r. wybrany został na prezesa Zarządu Głównego ZPAP i pełnił tą funkcję do 1989 r. (6 ostatnich lat po delegalizacji działał konspiracyjnie). W 2002 r. otrzymał tytuł honorowego prezesa ZPAP. W latach 1981-1989 aktywnie uczestniczył w ruchu opozycyjnym, artystycznym i społecznym. Jerzy Puciata prezentował swoje prace na niemal 200 wystawach indywidualnych oraz problemowych, środowiskowych i plenerowych w kraju i za granicą. W okresie stanu wojennego brał udział w pokazach organizowanych w kościołach w Warszawie, Gdańsku i Bydgoszczy. Jest laureatem wielu nagród artystycznych i odznaczeń państwowych. Jego prace znajdują się w kolekcjach muzealnych i prywatnych w kraju i za granicą.

Malarstwo Jerzego Puciaty charakteryzuje się oszczędnością formy, przy dominującej roli gestu i materii. Jego prace oddają poszukiwania skupiające się na zagadnieniach barwy i przestrzeni w obrazie oraz problematyce światła, pełniącego w nim rolę konstrukcyjną i symboliczną. Dzieło Jerzego Puciaty wyrasta z codziennego doświadczenia i zafascynowania naturą. Na początku lat osiemdziesiątych malarstwo artysty uległo przewartościowaniu kształtując dwa okresy w jego twórczości: dotychczasowe walory sensualistyczne wzbogacone zostały intelektualną refleksją nad metafizycznym sensem bytu, kształtem otaczającego świata, istotą światła, nad nadzieją i wolnością. W ostatnich latach malarz ożywiał plastyczną materią to, co nad materialnością góruje – sacrum.

Obok realizacji malarskich na wystawie zobaczyć będzie można też fragmenty wyposażenia pracowni oraz wybraną dokumentację i księgozbiór artysty.

Inga Kopciewicz


Last Updated on Tuesday, 09 June 2015 21:15
 

Zielona Góra - WYSTAWA

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Zarząd Okręgu Zielonogórskiego ZPAP, Galeria Pro Arte i Artyści, mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy z okazji 60-lecia Okręgu Zielonogórskiego ZPAP - My' 60 lat - 12 czerwca o godzinie 18:00 w Galerii Pro Arte na Starym Rynku w Zielonej Górze


Początki lubuskiego środowiska plastycznego sięgają roku 1945, pierwsze wystawy i prezentacje odbyły się już rok później. Z roku 1946 pochodzi pierwszy plan wspólnych, zielonogórsko-gorzowskich działań artystycznych i pierwsze próby ukonstytuowania się środowiska w instytucjonalnych ramach organizacyjnych. 28 maja 1954 roku decyzją Zarządu Głównego ZPAP utworzona została w Zielonej Górze Delegatura ZPAP Okręgu Poznańskiego. W 1959 roku Zarząd Główny ZPAP nadał dotychczasowej delegaturze prawa 
oddziału, a w 1960 roku prawa okręgu. 

Artyści biorący udział w wystawie:

Karolina Antosz, Adam Bagiński, Michał Bajsarowicz, Ewa Balawajder, Zdzisław Bazylewicz, Andrzej Bembenek, Anna Bembenek, Małgorzata Bukowicz, Bożena Cajdler-Gruszkiewicz, Stanisław Czarnecki, Tadeusz Dobosz, Lidia Domagała, Adam Falkiewicz, Jerzy Fedro, Agnieszka Filar, Aneta Grzelichowska, Wanda Juścińska, Agata Kaczuk-Jagielnik, Dorota Komar-Zmyślony, Agnieszka Kujawa-Bartosik, Halina Maszkiewicz, Grażyna Michalak-Bazylewicz, Klaudia Mostowik, Igor Myszkiewicz, Anna Nabel-Myszkiewicz, Mirosław Patecki, Juliusz Piechocki, Roma Pilitsidis, Telemach Pilitsidis, Ireneusz Pruszyński, Krystyna Prządka, Marek Przecławski, Wacław Serdeczny, Janusz Skiba, Halina Skindzier, Andrzej Stefanowski, Katarzyna Szurkowska, Robert Tomak, Katarzyna  Wesołowska- Waszkowska, Anna Wojewoda

Wydarzenie współfinansowane przez Miasto Zielona Góra.

Last Updated on Thursday, 11 June 2015 15:12
 

Konkurs - Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Konkurs Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych na projekt graficzny odznaki honorowej i legitymacji dla byłych działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych

 

Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie ogłosił konkurs na wykonanie projektów graficznych odznaki honorowej i legitymacji, które będą wręczane byłym działaczom opozycji antykomunistycznej oraz osobom represjonowanym z powodów politycznych.

Konkurs ma charakter otwarty, uczestnicy mogą złożyć dowolną liczbę prac (przy czym każdy winien złożyć projekt zarówno legitymacji, jak i odznaki honorowej).

Pracę konkursową należy wykonać w formie wydruku, w skali 1:1 i 2:1, na sztywnym podkładzie w formacie A4 oraz w wersji elektronicznej – zapisanej na płycie CD, projekt graficzny legitymacji w formacie TIFF lub EPS, projekt graficzny odznaki w formacie EPS, rozdzielczość min. 300 DPI, kolorystyka CMYK.

Termin składania w Urzędzie prac konkursowych upływa w dniu 30 czerwca 2015 r.

Dla zwycięzcy konkursu przewidywana jest nagroda w wysokości 10 000 zł (w przypadku, gdy autorstwo projektów legitymacji i odznaki uznanych za najlepsze nie będzie należało do tej samej osoby, nagroda zostanie podzielona na dwie osoby).

Więcej informacji o konkursie dostępnych jest pod adresem: www.udskior.gov.pl

Last Updated on Sunday, 14 June 2015 20:37
 


Page 52 of 66

Copyright Law Agency

Calendar

December 2018
S M T W T F S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Stats

OS :
PHP : 5.3.29
MySQL : 5.5.5-10.2.19-MariaDB-log
Time : 07:15
Caching : Disabled
GZIP : Disabled
Members : 7
Content : 1178
Web Links : 75
Content View Hits : 8159514

Teraz Sztuka - Art Now

PROMOCJA!

Cena 40 złotych

więcej

Monography of ZPAPISBN 978-83-88735-02-8.

Format A4, oprawa miękka. Cena monografii to 15 zł,

zaś z przesyłką: na terenie RP 25 zł; a zagraniczną do Europy 45 zł.

Zrealizowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego