Związek Polskich Artystów Plastyków

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Wystawy Muzeum Niepodległości zaprasza na wystawę BIAŁO-CZERWONA

Muzeum Niepodległości zaprasza na wystawę BIAŁO-CZERWONA

Email Drukuj PDF

Oraczewski„Dziś w sztuce liczy się prosty pomysł i intelektualne, a nie emocjonalne do niej podejście. Jednak energia musi być w sztuce obecna – na tym koncentruję się w swoich obrazach i instalacjach”, napisał na swojej stronie internetowej autor wystawy. Ekspozycję tworzą prace z lat 80., 90. i współczesne, które powstawały jako wyraz żywego zainteresowania artysty najistotniejszymi problemami społecznymi Polaków. Kilkanaście obrazów w różnych formatach oraz instalacja to swoista lekcja patriotyzmu. Artystyczny wyraz szacunku dla niezłomnych postaw i wartości rodaków.
Instalacja prezentowana była wcześniej w BWA w Gorzowie Wielkopolskim, Centralnym Salonie Wystawowym w Moskwie, Centrum Kultury w Trewirze, galerii Michaela Stainera w Heilderbergu oraz Muzeum Narodowym w Kielcach.Część prac można zobaczyć w materiale filmowym:
https://vimeo.com/214250526

Wystawie towarzyszy dwujęzyczny album książkowy
oraz muzyka skomponowana specjalnie na tę okazję.

Józef Krzysztof Oraczewski, jeden z najbardziej cenionych w świecie współczesnych malarzy polskich, w roku 1975 ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, a dwa lata później – Studium Scenografii Teatralnej i Filmowej u profesora Józefa Szajny. Jest twórcą malarstwa sztalugowego, malarstwa wielkoformatowego, rysunków i grafiki. Tworzone przez niego instalacje przestrzenne zapewniły mu pozycję międzynarodowego autorytetu w tej dziedzinie sztuki. Zorganizował ponad czterdzieści wystaw indywidualnych, brał też udział w licznych ekspozycjach zbiorowych na całym świecie. Jego prace można oglądać w rozmaitych miejscach globu. Tym razem – w siedzibie głównej Muzeum Niepodległości.

Patronat nad wystawą objęła także TVP 3.

 

Dokumenty bazowe

Kalendarz

kwiecień 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Statystyka

Odsłon : 7381692