Związek Polskich Artystów Plastyków

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Elżbieta Tomczyk Kubiszyn w galerii ZPAP PIERWSZE PIĘTRO

Email Drukuj PDF

 

Elżbieta Tomczyk Kubiszyn
Magny en Vexin Francja ~ Nysa Polska
zaprasza na spotkanie i wernisaż
do galerii ZPAP PIERWSZE PIĘTRO
w piatek 22 czerwca 2012 roku o godzinie 18.00
Opole, ul.Krakowska 1

 

Prezentuję wybór prac wykonanych na papierze , plótnie i przemysłowym plastiku odpadowym zrealizowanych tradycyjnymi mediami – tusz, farby akrylowe jak równiez  prace do realizacji których używam środków numerycznych.

Poszukuję w moich kompozycjach  relacji między linią (liniami) pozbawiana obowiązku narracji bezpośredniej i jej związków w „nowej przestrzeni” która ona kreuje . Używam czerni i bieli ,sporadycznie czerwieni. Wybór tych oszczędnych środków wytycza moją drogę  pracy. Pozwala mi również  osiągnąć  autentyzm mojej wypowiedzi do którego dążę.

Prace na papierze . Początkiem realizacji każdej mojej pracy  jest zawsze linia, najczęściej biala. Linia pozbawiona obowiązku « opowiadania » pełna swojej siły wewnętrznej. Kompozycje moje są  miejscem gdzie powstają nowe przestrzenie  wyłaniające się z wewnętrznego życia lini. Są to  przestrzenie gdzie biel i czerń istnieje w odnawiającym się napięciu. Gdzie linie tworzą sieć splątanych powiązań aż do zaniknięcia w poszukiwaniu harmonii łącznie z bielą, czernią i szarościami. Prace te są przekazem mojego wrażeniowego , intuicyjnego ale jednocześnie świadomego sposobu spojrzenia na rzeczywistość. Jest w nich miejsce na mój świat ten bliski i daleki, widzialny i do odkrycia. Jest to rodzaj mojego « pisma pierwotnego » które odzwierciedla reminiscencje każdego z nas i przybiera formę w której refleksje, wspomnienia i pierwowzory łączą się i biorą kształt.( wybrane prace na papierze 2005 , prace na plótnie 2011, 2012)

Kompozycje na papierze , druk komputerowy. Fotografie prac na plótnach, ich wykadrowane fragmenty służą mi jako materiał do przetwarzania i  do tworzenia kompozycji numerycznych .W ten sposób ponownie rodzą się w  nowej formie ,w nowej przestrzeni ażeby istnieć samoistnie czy też być użyte do kreowania « nowych przestrzeni realnych ».W pracach numerycznych linie spełniają w pełni role tworzenia, odrębnej, wyłącznej przestrzeni istnienia. Do osiągnięcia  tej « wolności » kompozycje są pozbawione bezpośrednich  projekcji obrazów wyobrażalnych ponieważ figuracja jest im niepotrzebna, przeszkadzająca wobec nieskończonych możliwości kompozycji-linii. Ingerencja »numerycznych kompozycji-linii » w rzeczywistość–zdjęcie konkretnego miejsca–tworzy « nowa  realna przestrzeń » . Jednocześnie znaczenie lini i jej ekspresja wewnętrzna zmienia się. (prace 2012)

Prace na czarnym plastiku odpadowym . Obrazy-elementy ingerują bezpośrednio,materialnie w rzeczywistość .(prace 2012)

(…) » Znaczenie tej eskpresji graficznej jest oparte na waloryzacji czerni i bieli, na energi stale odnawianego gestu. Linia wibrująca ,drgająca, określa mnogość dynamicznych i wrażliwych powiązań podczas gdy  przezroczystość  tonów sugeruje efekty głębi. Akt  malowania jest całkowicie  spełniony w sile i w wolności  tego zapisu .” Sylvie Guillou, krytyk artystyczny  -Manganez

(…. ) “Artystka decyduje pracować w czerni, bieli i szarościach ,ponieważ wszystko jest powiedziane w tych trzech tonacjach niezwykle bogatych w ekspresje. Nieskończona różnorodność odcieni i światła odkrywa się poprzez te proste elementy władane biegłą ręką artystki aby zwielokrotnić intensywność i wybuchnąć w rytmie i ruchu w największym efekcie.(…).Pomiędzy tym piękna przestrzeń do poszukiwań, do odkrycia, oswojenia, do pogłębienia w rozmyślaniach, tworzenia z biegiem inspiracji (….)…grafika wpływa na « oczyszczenie « jej malarstwa i wykluczenie wszelkiej zbędnej komplikacji prowadząc do wydobycia ogromnej siły.(…) Piękno świata wewnętrznego do którego artystka nas zaprasza jest pięknem pełnym bogactwa i  poezji..(…), jej twórczość  jest podobna do niej i podróżuje w przestrzeni jak kometa.”  Claudie Lecoeur, pisarka ,poetka, - »Le trait d’union littéraire »

ETK

 


Elzbieta TOMCZYK KUBISZYN

Urodzona w Polsce. Dyplom magisterski 1980.

Od 1985 roku mieszka we Francji.

Pracuje i wystawia we Francji i  zagranicą.

 

Czlonek  :  ZPAP-Opole, Polska

SNBA-Paryz, Francja (Stowarzyszenie Narodowe Sztuk Pieknych)

Stowarzyszenie  “Przyjaciol Sztuki” ,Ermont, Francja

 

Najwazniejsze miedzynarodowe  wydarzenia artystyczne w ktorych brala udzial w latach 2009/2012:

 • 2009 -Salon Stowarzyszenia Narodowego Sztuk Pieknych, SNBA ,Carrousel du Louvre, PARYZ Francja
 • 2011-  Art Mirai International Art Exhibition , TOKYO, Japonia
 • 2011-  19- Wystawa Sztuki pod patronatem Asosjacji w “Holdzie  J.F.Millet” w Japoni:
 • Muzeum miejskie w OSAKA ,Muzeum wojewodzkie w TOYAMA, Muzeum wojewodzkie   w AICHI                  
 • 2011-  2- Biennale Sztuki I Literatury, KAIR, Egipt
 • 2011- Miedzynarodowy Salon Jesienny SARRIA Grand Palais w Paryzu i w  Galiciji na  szlaku     pielgrzymki do Saint Jaques de Compostelle, Hiszpania
 • 2011- Salon Jesienny,PARYZ , Francja
 • 2011- Salon Europejskiej Akademi Sztuki , PARYZ, Francja
 • 2011- Salon Jesienny ,OPOLE, Polska
 • 2012 - 1- Miedzynarodowy Salon Jesienny  Sztuki, Muzeum narodowe HAINAN, HAIKU ,Dailan Chiny
 • 2012- 20- Wystawa Sztuki ,Muzeum OSAKA, TOYAMA ,AICHI , Japonia
 • 2012- Salon Jesienny , PARYZ

 

Wybrane Salony  I Galerie w ktorych wystawiala we Francji:

Miedzynarodowe Biennale Sztuki Wspolczesnej, Eragny, Salon Laureatow Centrum Sztuki- -Muzeum J.H.Lartigue, L’IlsAdam, Salon Sztuki Wspolczesnej Magny-en-Vexin, Salon Sztuki Osny, Salon Sztuki Pontoise, Salon Sztuki Neuville-sur-l’Oise, Arami - Ermont , Salon Sztuki Wspolczesnej Senlis , Festival Sztuki Chantilly, Manganèse–Vauréal ,Galeria “Arts Present”, Paris, Galeria Château de Grouchy………………

 

Glowne nagrody:

 • Nagroda Jury : 19- Miedzynarodowa Wystawa Sztuki pod patronatem Asosjacji w «  Hold zie  J.F.Millet” -Japonia ,Osaka,Tayoma,Aichi
 • Medal brazowy  w dziedzine malarstwa  - Miedzynarodowy Salon Stowarzyszenia Narodowego Sztuk Pieknych , Carrousel du Louvre -  PARYZ, Francja
 • Nagroda w dziedzinie akwareli  - Salon Sztuki  Pontoise, Francja
 • Nagroda technik mieszanych  - Salon Sztuki  Neuville sur l’ Oise, Francja
 • Nagroda technik mieszanych  - Salon Maurécourt , Francja

 

Prace  w  zbiorach  prywatnych  we  Francji i  Niemczech,  przyjete do zbiorow  przez  miasto Sarria w Hiszpani oraz  Asosjace w « Holdzie J.F. Millet »  w Japoni.

 

Praca    pedagogiczna,  terapeutyczna  oraz w szerzeniu  kultury  plastycznej :

Od 1990 prowadzi Pracownie  Sztuk plastycznych dla dzieci , mlodziezy I doroslych –Magny-en-Vexin.

W latach  2006-2011 wspolorganizuje utworzenie Pracowni  Art- Terapii  w pierwszym we Francji  Domu stalego pobytu dla chorych  na Aids ,Magny-en-Vexin, prowadzi zajecia spolecznie.

Jednoczesnie  prowadzi Atelier  Art Terapii  w Centrum rehabilitacyjnym w Aincourt.

Od roku 2002 wspolpracuje  z  Merostwem  w utworzeniu Salonu Sztuki Actualnej  w Magny-en-Vexin. .Jest  Komisarzem  Salonu Arts Actuels. Zajmuje sie rowniez  strona plastyczna salonu  –projekt katalogow,plakatow,zaproszen, instalacja dziel.

Do roku 2010 pracuje dla Koscioła w Magny- projekt  Logo, renowacja rzezb , prace plastyczne.

 

Elisabeth Tomczyk Kubiszyn   ,7 rue Molière – 95420 Magny- en- Vexin , France,

Email :  ej  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

Kalendarz

wrzesień 2018
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Statystyka

Odsłon : 12997055

Bądź na bieżąco!


Teraz Sztuka - Art Now

PROMOCJA!

Cena 40 złotych

więcej

Monografia ZPAPISBN 978-83-88735-02-8.

Format A4, oprawa miękka. Cena monografii to 15 zł,

zaś z przesyłką: na terenie RP 25 zł; a zagraniczną do Europy 45 zł.

Zrealizowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego