Związek Polskich Artystów Plastyków

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Wystawy
Wystawy

wystawa grupy Powidoki

Email Drukuj PDF

plakat malej rozdzielczości

 

Wystawa Wojciecha Malika

Email Drukuj PDF

plakat A4

 

Wystawa Muzeum II Wojny Światowej

Email Drukuj PDF

Już wkrótce na stronie internetowej oraz profilu Sketchfab Muzeum II Wojny Światowej dostępna będzie wirtualna wystawa poświęcona Tadeuszowi Pietrzykowskiemu - wojwnikowi o duszy artysty.

Katalog wystawy został opracowany we współpracy ze Związkiem Polskich Artystów Plastyków.

Pietrzykowsk AF9

 

Marek Kotarba Ocalić od zapomnienia

Email Drukuj PDF

Zapraszamy na kolejną ekspozycję w nowej, stale dostęonej Galerii W-Z Okręgu Warszawskiego ZPAP. Ekspozycja znajduje się na dole schodów ruchomych prowadzących z Trasy W-Z na Plac Zamkowy.

Marek Kotarba „Ocalić od zapomnienia”
Wystawa w dniach 4-31 stycznia 2021.

galeria Kotarba Marek


Celem ekspozycji jest przybliżenie szeroko pojętemu odbiorcy nowych technik wyrazu plastycznego oraz popularyzacja sztuki.
Muzyka jest najbardziej ulotną ze sztuk. Kiedy wybrzmią ostatnie dźwięki utworu muzycznego, zostaje w nas jedynie ich wspomnienie. Muzyka porusza struny naszej wrażliwości i powoduje, że świat staje się nieco lepszy. Szczególnie, jeśli muzyka jest swoiście natchniona, tak jak muzyka Marka Grechuty.
Czy jednak można uchwycić muzykę i przekazać ją dalej… bez dźwięku? Prezentowane na tej wystawie prace są próbą właśnie takiego przedstawienia: są artystyczną interpretacją piosenek legendy polskiej piosenki poetyckiej. Każdy kotarban łączy w sobie delikatność i kruchość porcelany z mocnymi plamami koloru na płótnie. Za pomocą takiej właśnie ekspresji Marek Kotarba interpretuje poszczególne piosenki Grechuty. Kotarbany mają poruszyć naszymi własnymi emocjami oraz sprowokować nas do refleksji. Pod ich wpływem ma rodzić się pytanie: „Jak ja zinterpretowałbym ten właśnie utwór?”
Czym jest kotarban? To nowy rodzaj dzieła sztuki, autorski pomysł Marka Kotarby, warszawskiego artysty interdyscyplinarnego, który od dwóch dekad zajmuje się najbardziej delikatną i szlachetną materią ceramiczną – porcelaną. Kotarban to połączenie obrazu, najczęściej namalowanego farbami akrylowymi, ze śnieżnobiałymi elementami wykonanymi z porcelany. Kotarbany łączą w sobie swoistą „brutalność” kolorów i kształtów malarskich z kruchymi, porcelanowymi akcentami, umiejętnie budując napięcie między światem obrazu i ceramiką.

Marek Kotarba – artysta interdyscyplinarny, ceramik, rzeźbiarz, malarz, rysownik i grafik. Mieszka i pracuje w Warszawie. Studiował rzeźbę w pracowni prof. Ludwiki Nitshowej. Absolwent Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Artysta tworzy głównie w porcelanie, którą nazywa najszlachetniejszą formą ceramiki. Jej biel łączy z intensywnymi kolorami obrazów na płótnie – właśnie w formie kotarbanów. Marek Kotarba jest członkiem ZPAP oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystów Ceramików „KERAMOS”. Prace artysty znajdują się w zbiorach kolekcjonerów z Polski, Francji, Niemiec, Finlandii, Szwecji, Włoch, Kanady, USA, Izraela, W Muzeum Narodowym w Warszawie oddział Nieborów, w Muzeum Ceramiki w Bolesławcu oraz w Międzynarodowym Muzeum Ceramiki w Faenzie we Włoszech
W tym roku artysta będzie obchodził czterdziestolecie pracy twórczej.

 

Zmarła Olga Kułakowska-Nowak

Email Drukuj PDF

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 31 grudnia 2020 roku
w wieku 96 lat zmarła nasza Koleżanka
Ś.P
Olga
Kułakowska-Nowak
Artysta plastyk
Wieloletni Członek Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków
Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się w czwartek 15 stycznia 2021 roku o godz. 14.00
Przy Bramie Głównej Cmentarza Wojskowego na Powązkach,
Skąd odprowadzona zostanie urna z prochami do grobu rodzinnego
Koleżanki i Koledzy z Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków

 


Strona 2 z 129

Kalendarz

luty 2023
N P W Ś C Pt S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Statystyka

Odsłon : 18219172

Bądź na bieżąco!